Bikepacking za hranice: Graz - Alpy - České Budějovice

4denní bikepackingový přejezd Alp v ženském podání.

INTRO

"Volnost, svoboda, soběstačnost a nezávislost. Pár důvodů, proč když jeden výlet skončí, rovnou bych jela na další. Během těch pár dní na dvou kolech si vždy uvědomím, jak málo toho člověk potřebuje a kolik toho lze během krátké doby vidět, zažít a uvědomit si. Minulý rok jsem se proto na pár dnů vydala do Rakouska. Kolo a já." 

VYBAVENÍ

Jednoplášťový stan v rámu, vážil asi 1,1kg a pro jednoho člověka byl ideální. V přední brašně spacák a karimatka, v zadní oblečení, oříšky a hygiena. Člověk nepotřebuje měsíc volno, aby něco mohl podnikat. Stačí sbalit kolo, vyjet a užívat si volnost.

SUMÁŘ

/ GRAZ - PŘEJEZD ALP - ČESKÉ BUDĚJOVICE
/ 4 DNY / PŘESPÁVÁNÍ V KEMPECH / SOLO

STRAVA LOG

DEN 1
DEN 2
DEN 3
DEN 4


 

 

DENÍK / RECORDS / INFO

Rakousko jsem si vybrala i kvůli jeho dostupnosti, stačí v Praze sednout na vlak a za pár hodin jsem vystupovala v Grazu. Problémem bylo jen 2 hodinové zpoždění, které mi zamotalo plány jet první den pomaleji. Kafe v Grazu jsem si ale neodpustila. Nakonec jsem ale do vesnice Hirschegg přijela kolem 20h a ještě si stihla v jediné místní hospodě objednat sendvič, který jsem nakonec neplánovaně jedla obklopena 10 místňáky, kteří sypali jednu otázku za druhou. Kam jedeš? Do Česka. Kolik týdnu pojedeš? 4 dny.  Jela jsem sama, a tak jsem se rozhodla spát v kempech v malém jednoplášťovém stanu. Hned druhý den ráno mi praskla hlavní nosná tyčka. To jsem měla velkou radost. Majitel malého kempu mi ale daroval izolepu a jelo se dál. Druhý den na mě čekala dvě stoupání - první tichou krajinou až na vrchol, kde jsem jela mezi stádem krav. Jejich pohledy mne znervózňovaly, ale nejspíš mi jen fandily. Druhé stoupání bylo nekonečné po relativně frekventované cestě ve velkém vedru, to byl opravdu mizerný bod. Po dlouhém šlapání nahoru ale naštěstí vždy přijde sjezd dolů. Třetí den jsem byla pomalejší, než jsem si původně myslela a tak jsem místo kempu našla zavřený penzion, který mi ale paní po hovoru od kolemjdoucího otevřela.  Poslední den už jsem jela před hranice, v Budějovicích si dala kafe a do Prahy už vlakem.