Specialized Stumpjumper 2021 představen!

Pár dní poté, co se na světlo světa dostal nový Stumpumper Evo, následuje klasická verze Stumpjumper.
Výrazně přepracovaný model v nových velikostech, novým rámem i systémem odpružení.

"Specialized Stumpjumper 2021.
Divoké traily, singletracky a flow zase o něco rychleji a snadněji"

 

Geometrie a S-sizing

Rám Stumpjumper ve velikosti S4 váží se všemi doplňky jen 2240 gramů… to je sakra málo! Konkrétně o více než 100 gramů méně než předchozí rám Stumpjumper. Pro model 2021 byl použit nejpevnější a nejdražší karbon, jaký kdy ve Specialized na rám horského kola použili.

Stumpjumper je vyroben v šesti velikostem, všechny s podobnou délkou hlavové trubky a standoverem. Tedy volíte podle jízdního stylu - individuálně, specificky. Menší čísla velikosti S budou díky jejich kratšímu dosahu hbitější, zatímco větší velikosti S zajistí větší stabilitu a více místa v kokpitu.

 

No Horst Link + Rx Tune

Zadní stavba Stumpjumperu bez čepu Horst Link. Podle Specialized nabízí "2021" zase o něco vyladěnější kinematiku odpružení a hlavně boční a torzní chování je absencí vnitřního průhybu mechanických čepů výrazně lepší.

Rx Tune

130 mm Rx Tune poskytuje přesnou, živou a vyváženou jízdu díky kombinaci progresivního přepákovacího poměru a mírně progresivní pružiny. Na trailu pocítíte svižnou responsivní jízdu v prvních dvou třetinách zdvihu. V poslední třetině zdvihu se pak díky rostoucí rychlosti pružiny můžete spolehnout na dokonalejší pohlcování nerovností a odolnost proti dorazu při velkých nárazech.

Chcete nový Stumpjumper 2021 sedlat mezi prvními?

Napište nám na [email protected] a my se pokusíme udělat, co bude v našich silách. Dostupnost nových Stumpjumperů bude v prvních měsících hodně omezená. První dostupná kola uvidíte po kliknutí na níže uvedený odkaz.