Cyklistická helma Alpina Apax Mips - olive matt

Cyklistická helma Alpina Apax Mips je všestranným pomocníkem a je jednou z nejlehčích přileb ve své kategorii. Run System Ergo Flex v kombinaci s Hi-EPS a Mips zajišťuje nejvyšší úroveň pohodlí a bezpečnosti. Pro nejvyšší možnou bezpečnost jsou zadní a spánkové oblasti staženy více dolů. Velké větrací otvory umožňují optimální větrání, sítě proti hmyzu odvedou hmyz od hlavy a výškově nastavitelný štít zaručí dodatečnou ochranu v zorném poli. Více

3 699 Kč
 • Vyberte variantu pro upřesnění dostupnosti.

Základní informace

Kategorie MTB helmy
Určení pánské, dámské
Značka Alpina Sports
Katalogové číslo A9792-170

Technické parametry

Velikost helmy 52-57, 57-62
Barva zelená
Konstrukce in mold, Hi-EPS
Sezóna 2024
Provedení se štítkem
Pokročilost sportovní
Stavitelnost velikosti nastavitelné
Použití na horské kolo
Ostatní Run System Ergo Flex, Run System Ergo Flex Mips, Ergomatic, Y-Clip,Custom Fit System, Síťka proti hmyzu, Ceramic Shell
Váha 290 g
Odvětrání 17 otvorů
Certifikace EN 1078:2012 + A1:2012
Velikost 52-57, 57-62
Barva zelená

Popis produktu

Cyklistická helma Alpina Apax Mips je všestranným pomocníkem v off-roadovém sektoru a je jednou z nejlehčích přileb ve své kategorii. Run System Ergo Flex v kombinaci s Hi-EPS a Mips zajišťuje nejvyšší úroveň pohodlí a bezpečnosti. Pro nejvyšší možnou bezpečnost na nerovných cestách jsou zadní a spánkové oblasti staženy více dolů. To vytváří ještě větší pokrytí hlavy. Velké větrací otvory umožňují optimální větrání, sítě proti hmyzu odvedou hmyz od hlavy a výškově nastavitelný štít zaručí dodatečnou ochranu v zorném poli.

Helma je vybavena dvojitou ochranou hlavy pro případ pádu - jednak systémem Hi-EPS a za druhé vložkou MIPS, která chrání při rotačním pohybu. Kvalitní seřizovací systémy Run System Ergo Flex Mips, Run System Ergo Flex, Custom Fit System a Ergomatic, nabízejí možnost dokonalého upnutí přilby na hlavu jak v horizontálním, tak ve vertikálním směru. Výsledkem je bezpečné uchycení a optimální ochrana. Systém se dá ovládat jednou rukou.

Vnější plášť helmy je vyroben pomocí technologie Ceramic Shell, který je tepelně spojen s Hi-EPS inmold procedurou. Výsledkem je pevné spojení povrchu, které vytváří extra stabilitu. Jde o velmi lehký materiál, odolný proti nárazu i poškrábání, je antistatický a UV stabilní. Spodní hrana helmy je chráněna polykarbonátovým pláštěm Edge Protect.

Přilba je velmi lehká, má síťku proti hmyzu, výškově nastavitelný štítek a dobré odvětrávání pomocí 17 ventilačních otvorů.

Hlavní přednosti a parametry

 • Ochrana hlavy při pádu pomocí systému Hi-EPS vyrobeného z mikroskopicky malých vzduchových komor
 • Ochrana MIPS při rotačním pohybu hlavy
 • Vnější materiál Ceramic Shell
 • Upínací systémy Run System Ergo Flex Mips, Run System Ergo Flex, Custom Fit System, Ergomatic
 • Spodní hrana helmy chráněna polykarbonátovým pláštěm Edge Protect
 • Odvětrávání pomocí 17 ventilačních otvorů
 • Snadné nastavení upínacího pásku pomocí Y-Clipu
 • Integrovaná síťka proti hmyzu
 • Váha: 290 g
 • Normy: EN 1078:2012 + A1:2012
 • Doporučené brýle - Alpina Ram Q-Lite

Tabulka velikostí

O značce Alpina Sports

Dětské cyklistické helmy a sluneční brýle.