Silniční vyjížďka - SBCRide 8. 5. 2022  Road, Gravel

Neváhejte a vyražte s námi na SBCRide, společnou vyjížďku v délce 2,5–4h, která bude druhá z letošních SBCRides. Každá trasa začíná i končí v našem areálu s možností posedět na terase či uvnitř v MUSA Restaurantu.

 

Stejně jako v loňském roce budeme dělat silniční vyjížďky ve 3 rychlostních variantách - Rychlá, Pohodová a Pomalejší. Pojedou se vždy ale jen 2 skupiny. Jejich specifikace a popis je níže. Vyšli jsme tímto vstříc vaší zpětné vazbě z minulého roku, lépe tak uzpůsobíme tempo celé skupince.

Na tento termín jsme zvolili Rychlou a Tempo verzi - viz vysvětlení níže

#SBCRide Vzhůru na kopec s MINI

Vzhledem k úspěšnosti našich vyjížděk jsme se na silniční vyjížďky spojili s MINI a společně pro Vás chystáme meeting point, kde se potkají všechny skupiny. Na místě na vás bude čekat malé občerstvení, případný servis a super nálada. 
Jedná se o zpestření a zároveň o dobití sil na zbytek vyjížďky.

Kdy: neděle 8. 5. v 9:30

Výbava: vlastní silniční kolo, přilba, duše, lepení, hustilka, telefon, doklad totožnosti nebo kartička pojištění, voda, svačina a dobrá nálada.

(velmi rádi vám kolo i přilbu půjčíme, podívejte se na výběr v naší půjčovně: https://www.kola-radotin.cz/pujcovna-jizdnich-kol)

Další: parkování v areálu, k dispozici šatny, sprchy, občerstvení v MUSA restaurantu

Vstupné: akce je zdarma, ale registrace nutná. Použijte systém Reservanto, přihlášení je nutné pouze při první návštěvě, při dalších vyjížďkách si systém již bude vaše údaje pamatovat.

Trasa Race Pace 28-30 km/h 

95km | 1 245m - Zadní Kopanina, Dobříč, Úhonice, Loděnice, Svatý Jan pod Skalou, Beroun, Tetín, Srbsko, Bubovice, Mořina, Dobřichovice, Roblín, Radotín

Trasu zahájíme stoupáním na Ořech?, od Úhonic nás čeká delší klesání přes Svatého Jána a Loděnici k řece. Od Berouna začneme nabírat zpět ztracené metry, bude to taková houpačka přes Srbsko, nahoru do Bubovic, dolů do Dobřichovic a od nich zase nějakých 10 km nahoru. Závěr trasy je víceméně sjezd k řece a zpět do Radotína.

Povede: Hofi a Taťulda

Detail trasy na Stravě

Trasa pohodová 24-26 km/h

73km | 850m -  Černošice, Roblín, Vysoký Újezd, Úhonice, Loděnice, Svatý Jan pod Skalou, Srbsko, Hlásná Třebáň, Chýnice, zadní Kopanina, Radotín

Po úvodních zahřívacích kilometrech do Černošic si vystoupáme do Vysokého Újezdu a dále budeme pokračovat do Úhonic. Z nich nás čeká vyjma jednoho kopce čeká delší klesání do Srbska, odkud budeme pokračovat podél vody do Karlštejna a Hlásné Třebáně. Dále pokračujeme do kopce směr Mořina a Ořech. Zpátky do Radotína se dostaneme sjezdem okolo Cikánky.

Povede: Kája a  

Detail trasy na Stravě

Trasa Gravel 15-17 km/h 

53km | 560m - Černošice, Vonoklasy, Mořina, Srbsko, Zadní Třebáň, Dobřichovice, Černošice, Radotín

Začneme podél řeky do Černošic, a budeme pokračovat nahoru směrem na Karlické údolí, kde čekejte i ostřejší stoupání a následný sjezd. Přes Mořinu do Srbska se bude profil trasy dost měnit, před Srbskem si střihneme ještě jedno větší stoupání. Druhou půlku trasy pojedem podél řeky přes Karlštejn, Řevnici a přes Černošice se vrátíme zpět do Radotína.
 

Povede: Andy a Vojta

Detail trasy na Stravě

Jak si správně vybrat úroveň a skupinu?

a/ Rychlá (Race Pace) rychlost 28-30 km/h

JEZDEC/JEZDKYNĚ: jezdím hodně sportovně, občas nebo pravidelně závodím, nemám problém s trasami nad 100km, nemám problém s velkým převýšením, umím jezdit v balíku i signalizovat při jízdě ve skupině.S sebou výhradně silniční kolo v dobrém technickém stavu.
DÉLKA TRASY: různá, na začátek sezóny trasy cca 60km, na konci sezóny i 100-120km 

b/ Pohodová (Tempo) rychlost 24-26 km/h 

JEZDEC/JEZDKYNĚ: jezdím pravidelně sportovně, ujedu běžně 80-100km, učím se jezdit v balíku, dokážu signalizovat při jízdě ve skupině, chci se dál zdokonalovat. Toto tempo dokáže po delší dobu v nepříliš náročném termínu udržet většina lidí co už chvíli jezdí. S sebou výhradně silniční kolo v dobrém technickém stavu.
DÉLKA TRASY: různá, na začátek sezóny trasy od 45km, na konci sezóny trasy i 70-100km

 

* je-li vyjížďka plná, napište se do náhradníků, pokud se někdo odhlásí, automaticky budete zařazeni a systém pošle notifikaci.

“Vzhůru na kopec.”