Silniční vyjížďka - SBCRide 24. 4 - zahájení sezóny 2022  

Neváhejte a vyražte s námi na SBCRide, společnou vyjížďku v délce 2,5–4h, která bude první z letošních SBCRides. Každá trasa začíná i končí v našem areálu s možností posedět na terase či uvnitř v MUSA Restaurantu.

 

Stejně jako v loňském roce budeme dělat silniční vyjížďky ve 3 rychlostních variantách - Rychlá, Pohodová a Pomalejší. Pojedou se vždy ale jen 2 skupiny. Jejich specifikace a popis je níže. Vyšli jsme tímto vstříc vaší zpětné vazbě z minulého roku, lépe tak uzpůsobíme tempo celé skupince.

Pro většinu z nás začíná sezóna, tak jsme na tento první termín zvolili Pohodovou a Pomalou verzi.

Kdy: neděle 24. 4. v 9:30

Výbava: vlastní silniční kolo, přilba, duše, lepení, hustilka, telefon, doklad totožnosti nebo kartička pojištění, voda, svačina a dobrá nálada.

(velmi rádi vám kolo i přilbu půjčíme, podívejte se na výběr v naší půjčovně: https://www.kola-radotin.cz/pujcovna-jizdnich-kol)

Další: parkování v areálu, k dispozici šatny, sprchy, občerstvení v MUSA restaurantu

Vstupné: akce je zdarma, ale registrace nutná. Použijte systém Reservanto, přihlášení je nutné pouze při první návštěvě, při dalších vyjížďkách si systém již bude vaše údaje pamatovat.

Trasa pohodová 24-26 km/h 

81,1 km | 854m - Zadní Kopanina, Nučice, Mořina, Karlštejn, Liteň, Zadní Třebáň, Řevnice, Dobřichovice, Černošice

Trasa začíná stoupáním na Ořech. Projedeme Nučicemi až do Vyskoého Újezdu, následný sjezd do Loděnice.Sjedeme kolem Svatý Jan pod Skalou, pak přijde znovu stoupání směrem na Karlštejn přes vodu směrem k Litni. Zpátky do Radotína přes Řevnici, Dobřichovice a Černošice.

Povede: Nany a David Soukup 

Detail trasy na Stravě

Trasa pomalejší 20-22 km/h

63km | 684m - Ořech, Bubovice, Loděnice, Svatý Jan pod Skalou, Srbsko, Dobřichovice, Radotín

Ze SBCR zahájíte stoupáním na Ořech. Následně vás čeká moc pěkný sjezd serpentýnami až do Loděnice. Z Loděnice pokračujete kouzelným údolím až do Sv. Jana pod Skalou. V Srbsku se přiblížíte na dosah Berounky a kolem ní pokračujete prakticky po rovince přes Dobřichovice až do Radotína. Konec trasy vede po cyklistických stezkách. Kdo by do toho chtěl více šlápnout, dá se alternovat konec trasy i po silnicích.

Povede: Sylva a Nany 

Detail trasy na Stravě

Jak si správně vybrat úroveň a skupinu?

a/ Rychlá (Race Pace) rychlost 28-30 km/h

JEZDEC/JEZDKYNĚ: jezdím hodně sportovně, občas nebo pravidelně závodím, nemám problém s trasami nad 100km, nemám problém s velkým převýšením, umím jezdit v balíku i signalizovat při jízdě ve skupině.S sebou výhradně silniční kolo v dobrém technickém stavu.
DÉLKA TRASY: různá, na začátek sezóny trasy cca 60km, na konci sezóny i 100-120km 

b/ Pohodová (Tempo) rychlost 24-26 km/h 

JEZDEC/JEZDKYNĚ: jezdím pravidelně sportovně, ujedu běžně 80-100km, učím se jezdit v balíku, dokážu signalizovat při jízdě ve skupině, chci se dál zdokonalovat. Toto tempo dokáže po delší dobu v nepříliš náročném termínu udržet většina lidí co už chvíli jezdí. S sebou výhradně silniční kolo v dobrém technickém stavu.
DÉLKA TRASY: různá, na začátek sezóny trasy od 45km, na konci sezóny trasy i 70-100km

c/ Pomalejší (Casual/ No drop) rychlost 20-22 km/h

JEZDEC/JEZDKYNĚ: jezdím rekreačně, na silničce se učím, nebo jsem po zimní přestávce. Zatím neumím jezdit ve skupině. Neumím signalizovat při jízdě v balíku, chci se zdokonalovat. Průměr je běžný pro příliš netrénované jezdce, nebo pro náročnější terény. S sebou silniční nebo i trekingové kolo s hladkými pláštěmi v dobrém technickém stavu.
DÉLKA TRASY: různá, na začátek sezóny trasy od 40km na konec sezóny trasy i 60km

* je-li vyjížďka plná, napište se do náhradníků, pokud se někdo odhlásí, automaticky budete zařazeni a systém pošle notifikaci.

“Vzhůru na kopec.”