Silniční vyjížďka - SBCRide 14. 5. 2023  

Neváhejte a vyražte s námi na SBCRide, společnou vyjížďku v délce 2,5–4h, která bude první z letošních SBCRides. Každá trasa začíná i končí v našem areálu s možností posedět na terase či uvnitř ve VELO Restaurantu.

 

Stejně jako v loňském roce budeme dělat silniční vyjížďky ve 3 rychlostních variantách - Rychlá, Pohodová a Pomalejší. Pojedou se vždy ale jen 2 skupiny. Jejich specifikace a popis je níže. Vyšli jsme tímto vstříc vaší zpětné vazbě z minulého roku, lépe tak uzpůsobíme tempo celé skupince.

Pro většinu z nás začíná sezóna, tak jsme na tento první termín zvolili Pohodovou a Tempovou verzi.

Kdy: neděle 14.5. v 9:30

Výbava: vlastní silniční kolo, přilba, duše, lepení, hustilka, telefon, doklad totožnosti nebo kartička pojištění, voda, svačina a dobrá nálada.

(velmi rádi vám kolo i přilbu půjčíme, podívejte se na výběr v naší půjčovně: https://www.kola-radotin.cz/pujcovna-jizdnich-kol)

Další: parkování v areálu, k dispozici šatny, sprchy, občerstvení ve VELO restaurantu

Vstupné: akce je zdarma, ale registrace nutná. Použijte systém Reservanto, přihlášení je nutné pouze při první návštěvě, při dalších vyjížďkách si systém již bude vaše údaje pamatovat.

Trasa v tempu 24-26 km/h 

Tempo Trasa 90.86 km, Převýšení 1 035 m

Zadní Kopanina - Ořech - Úhonice - Červený Újezd - Unhošť - Běleč - Chyňava - Úhonice - Roblín - Černošisce

Detail trasy na Stravě

Trasa pohodová (no drop) 20-22 km/h

Pohodová Trasa 56.45km, Převýšení 443 m

Zadní Kopanina - Ořech - Chýnice - Loděnice - Srbsko - Karlštejn - Zadní Třebáň - Lety - Dobřichovice - Černošice

Detail trasy na Stravě

Jak si správně vybrat úroveň a skupinu?

a/ Rychlá (Race Pace) rychlost 28-30 km/h

JEZDEC/JEZDKYNĚ: jezdím hodně sportovně, občas nebo pravidelně závodím, nemám problém s trasami nad 100km, nemám problém s velkým převýšením, umím jezdit v balíku i signalizovat při jízdě ve skupině.S sebou výhradně silniční kolo v dobrém technickém stavu.
DÉLKA TRASY: různá, na začátek sezóny trasy cca 60km, na konci sezóny i 100-120km 

b/ Pohodová (Tempo) rychlost 24-26 km/h 

JEZDEC/JEZDKYNĚ: jezdím pravidelně sportovně, ujedu běžně 80-100km, učím se jezdit v balíku, dokážu signalizovat při jízdě ve skupině, chci se dál zdokonalovat. Toto tempo dokáže po delší dobu v nepříliš náročném termínu udržet většina lidí co už chvíli jezdí. S sebou výhradně silniční kolo v dobrém technickém stavu.
DÉLKA TRASY: různá, na začátek sezóny trasy od 45km, na konci sezóny trasy i 70-100km

c/ Pomalejší (Casual/ No drop) rychlost 20-22 km/h

JEZDEC/JEZDKYNĚ: jezdím rekreačně, na silničce se učím, nebo jsem po zimní přestávce. Zatím neumím jezdit ve skupině. Neumím signalizovat při jízdě v balíku, chci se zdokonalovat. Průměr je běžný pro příliš netrénované jezdce, nebo pro náročnější terény. S sebou silniční nebo i trekingové kolo s hladkými pláštěmi v dobrém technickém stavu.
DÉLKA TRASY: různá, na začátek sezóny trasy od 40km na konec sezóny trasy i 60km

* je-li vyjížďka plná, napište se do náhradníků, pokud se někdo odhlásí, automaticky budete zařazeni a systém pošle notifikaci.

“Vzhůru na kopec.”