01 Od Covidové lenosti až na start závodu

Ahoj, jsem Štěpán Klíma a motám se kolem cyklistiky. V sedle od malička, pracovně posledních pár let. Loni na podzim jsem se rozhodl, že se po covidové pauze pokusím vrátit trochu do tempa a přesně o tom budou články z téhle série.

Vyrostl jsem v Táboře, takže o návštěvy závodů, zejména cyklokrosových, nebyla nouze. Celé dětství jsem pak strávil na přestavených Favoritech na silnicích v blízkém okolí. Pár zářezů mám v roce 2015, kdy jsem jel závod 111 hodin a šlapalo mi to ještě v roce 2018, kdy jsem podle Stravy celkem svižně vyjel na Mt. Ventoux.

Se začátkem Covidu jsem se ještě držel, ale po druhém, celkem nepříjemném průběhu, to začalo jít z kopce. Výrazně se mi zhoršilo dýchání a já jsem postupně přestával vyjíždět na kolo ve skupině, protože jsem nestačil. Pak mi začalo docházet oblečení, které jsem oblékl, a nakonec i zbytek vůle.

Ta se navrátila loni na podzim, kdy jsem si uvědomil, že mám přibližně poslední možnost s tím něco udělat (loni mi bylo 30). Našel jsem si trenéra, vybral závod, na který jsem se přihlásil a pustil jsem se do příprav.

Cesta byla cíl. A je stále. Chci se s vámi podělit o poznatky a zážitky, které jsem postupně nasbíral. Vzal jsem si příklad ze slavných cyklistů, kteří na konci kariéry vyměnili úzké pláště za širší a jako kategorii jsem si vybral gravel.

Postupně si představíme historii této disciplíny, její technické specifikace a série závodů, které se začínají těšit rok od roku větší oblibě. S odborníky si popovídám o stravování a fyzické přípravě. Taky vás osobně vezmu na několik závodů. S historií buzzwordu jménem gravel se na vás těším už v dalším článku. Zatím se mějte fajn, Štěpán.

-----------

Články

25.06.2024

Cyklistický outfit 2024 / ISADORE

Prohlédněte si cyklistický gravel outfit, který jsme pro vás nafotili. Zaměřili jsme se na slovenskou značku Isadore a jejich…

22.05.2024

Cyklistické outfity 2024 / 7MESH

Objevte inspiraci na cyklistické outfity, které jsme pro vás v Radotíně poskládali. Nyní jsme se zaměřili na kanadskou značku…

19.06.2024

ONE-TO-ONE | FIZIK

Fizik uvádí na trh zcela nový program One-to-One, díky němuž můžete získat své jedinečné sedlo na míru! Od vstupního měření,…

26.06.2024

Ohlédnutí za SBCRide x PNS Midsummer Challenge 2024

Ohlédnutí za SBCRide x PNS Midsummer Challenge 2024! Touto epickou jízdou jsme společně oslavili letní slunovrat. Období, kdy…